اخبار, مقالات

اولین آزمایشات انسانی کرم ترمیم کننده زخم بدون اسکار

کرم ترمیم کننده زخم

محققان دانشگاه استرالیای غربی (UWA؛ پرت، استرالیا) با صنعت همکاری کرده‌اند تا اولین مطالعه جهانی را برای بررسی یک محصول جدید – یک کرم موضعی ترمیم زخم بدون اسکار حاوی داروی  PXS-6302 (Pharmaxis) انجام دهند که پتانسیل جلوگیری یا کاهش اسکارهای ایجاد شده پس از تروما و به ویژه پس از آسیب سوختگی را دارد.

 

مشارکت کنندگان پژوهش کرم ترمیم زخم بدون اسکار

پژوهش کرم ترمیم زخم بدون اسکار با همراهی کایلی سندی هاجتس، مارک فیر و فیونا وود، همگی از دانشکده پزشکی UWA و موسسه تحقیقاتی یکپارچگی پوست UWA و شرکت داروسازی Pharmaxis (شریک صنعتی) و مرکز آزمایش‌های بالینی Linear Clinical، واحد تحقیقات جراحات سوختگی و خدمات سوختگی در حال انجام است.

سندی هاجتس می گوید که اسکارهای پوستی بار فیزیکی و روانی قابل توجهی را بر روی بیماران برجا می‌گذارد. هدف از درمان‌هایی که در حال حاضر وجود دارد اصلاح اسکار در مرحله حاد، مانند هنگام بهبود زخم و بلوغ اسکار از طریق گزینه‌هایی مانند کامپرشن تراپی، ورقه‌های ژل سیلیکونی، کرایوتراپی و یا اصلاح اسکار با لیزر می باشد که نتایج محدودی ایجاد می‌کند.

این ترکیب جدید ممکن است به طور بالقوه از نیاز به روش های تهاجمی مانند جراحی یا روش های غیرتهاجمی مثل لیزر جلوگیری کند.

اولین آزمایش انسانی در جهان، با مدیریت فیونا وود و سندی هاجتس، با هدف تعیین ایمنی و تحمل پذیری محصول در داوطلبان سالم انجام می شود که نتایج آن منجر به انجام آزمایشات بیشتر در بیماران سوختگی و بیماران جراحی می شود.

ایجاد اسکار پس از جراحی تاثیر زیادی بر سلامتی بیمار و احساس آنها نسبت به خود دارد. آنچه ما امیدواریم این است که این کرم جدید پتانسیل بهبود نتایج اسکار را در بیماران پس از جراحی داشته باشد.

 

داروی PXS-6302

ما همکاری طولانی و سازنده ای با محققان UWA داشته ایم و این اولین آزمایش جهانی داروی ما PXS-6302 نشان می دهد که آیا نتایج قابل توجهی که در مدل های پیش بالینی دیده می شود می توانند در بیماران تکرار شوند یا خیر.”

آنها با هم آزمایش موضعی Pharmaxis را که به نام PXS-6302 شناخته می شود، آزمایش خواهند کرد که نتایج پیش بالینی امیدوارکننده ای را در مهار آنزیم هایی که نقش مهمی در ایجاد بافت اسکار دارند، نشان داده است. کشف تیم تحقیقاتی Pharmaxis، PXS-6302 برای از بین بردن اسکارهای پوستی و کاهش بروز بیماری های همراه که در کنار زخم ها ایجاد می شوند، طراحی شده است و در همان پلت فرم علمی PXS-5505 عمل می کند. هر دو دارو برای مهار آنزیم های لیزیل اکسیداز مسئول فیبروز و اسکار، کار می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *