اخبار, مقالات

وکیوم تراپی زخم، موارد استفاده و مکانیسم اثر

وکیوم تراپی زخم

وکیوم تراپی زخم چیست؟

 

وکیوم تراپی زخم یا درمان با فشار منفی، یک متد درمانی است که از حدود ۳۵ سال پیش توسط پزشکان و کارشناسان زخم در دنیا متداول شده است و به مرور زمان گسترش قابل ملاحظه ای یافته است.

 

وکیوم تراپی زخم

موارد استفاده از دستگاه وکیوم تراپی زخم

 

زخم بستر

زخم بعد از سوختگی ها

زخم پای بیماران دیابتی

زخم های وریدی و شریانی

زخم های بعد از اشعه درمانی

زخم ناشی از حوادث و تصادفات

زخم بعد از عمل جراحی

زخم عفونی

*موثر بودن وکیوم تراپی زخم در درمان این زخم ها توسط چندین هزار تحقیق ثابت شده است. این تحقیقات همچنین نشان داده که وکیوم تراپی زخم در طولانی مدت، مخارج کمتری نسبت به درمان های نوین دیگر برای جامعه ایجاد می کند.

 

مکانیسم اثر وکیوم تراپی زخم

 

وکیوم تراپی زخم

 

  • باعث کاهش مایعات بین سلولی شده و به این ترتیب تورم را کاهش می دهد.
  • با کاش تورم و افزایش خون رسانی در سطح زخم، شرایط مناسب برای تشکیل بافت های ترمیمی ایجاد می شود.
  • ترشحات مضر را که می تواند مانع ترمیم زخم گردد از زخم جدا می کند.
  • ثبات مکانیکی در سطح زخم ایجاد می کند.
  • از خشک شدن سطح زخم جلوگیری می کند.

کاربرد دستگاه های وکیوم تراپی زخم در جنگ نیز به اثبات رسیده است و گزارش های بیشماری در رابطه با موفقیت استفاده از فشار منفی و پانسمان فوم در درمان این نوع زخم های باز صورت پذیرفته است. استفاده از وکیوم تراپی زخم منجر به کاهش زمان بسته شدن زخم، کاهش عفونت و همچنین کاهش نیروی موردنیاز برای پانسمان زخم های ناشی از جنگ شده است.

دستگاه وکیوم تراپی دارای دو نوع فشار Continious و Variable می باشد.

 

بنیانگذار سیستم وکیوم تراپی زخم در ایران

 

شرکت مهندسی طب تجهیز پایا با همکاری پزشکان و مهندسان ایرانی نشان داد که امکانات و علم لازم جهت طراحی و تولید دستگاه های وکیوم تراپی زخم در کشور عزیزمان ایران، وجود دارد. این شرکت طی سال های فعالیت خود مسئولیت آموزش وکیوم تراپی زخم به جامعه پزشکی و پرسنل خدمات درمانی را به عهده گرفته است و این گروه تا به حال صدها عضو را با روش وکیوم تراپی زخم از قطع شدن نجات داده اند.

شرکت مهندسی طب تجهیز پایا در سال ۱۳۸۷ تاسیس گردید و با تولید اولین نسل از دستگاه‌های فشار منفی خود را به عنوان اولین تولیدکننده تجهیزات پزشکی پیشرفته در ترمیم زخم به سیستم درمانی کشور معرفی کرد.

اکنون این شرکت پس از یک دهه تلاش موفق شده است که در کوتاهترین زمان برترین و متنوع ترین دستگاه های وکیوم تراپی زخم مطابق با تکنولوژی روز دنیا را در مدل ها و کاربردهای گوناگون به همراه تجهیزات جانبی مربوطه تولید و از انحصار شرکت های آمریکایی و اروپایی خارج نماید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *